Menü

Hírtér

Péntek, 2016. augusztus 12.

Rio 2016: egy hajszálnyira volt a vásárhelyi úszó a döntőtől

A marosvásárhelyi Trandafir Norbert úszó elődöntős lett a rio-i olimpián. Ugyan a döntőbe nem jutott be, de ez pályafutása legjobb olimpiai helyezése.

Csupán 19 századmásodperc választotta el Trandafir Norbertet 50 méteres gyorsúszás döntőjétől, a vásárhelyi úszó a 14. helyen végzett. Norbertnek szinte sikerült hoznia az eddigi rekordját, 21,98 másodpercet, a tegnapi versenyen csupán egy századmásodperccel maradt el.

„Szerintem nagyon jó helyezés, és nagyon jó az időzés. Én meg vagyok teljes mértékben elégedve magammal” – nyilatkozta a Marosvásárhelyi Rádió helyszíni tudósítójának, Szép Zoltánnak.
Hozzátette azt is, hogy a lehető legtöbbet hozta ki magából.

Trandafir Norbert néhány nappal ezelőtt a 4×100 méteres gyorsváltóval 15. helyen végzett, egyéniben pedig csak 50 méter gyorson állt rajthoz.