Menü

Hírtér

Csütörtök, 2014. augusztus 21.

Nem úszott rózsásan Trandafir Norbert

Nem tudta megismételni Berlinben a 100 méteres gyorsúszó számban elért 2012-es EB-sikerét Trandafir Norbert. A marosvásárhelyi úszó a ma délelőtti selejtező futamban csupán a 40. helyet érte el, futamában utolsó lett az 50,52 másodperces időeredménnyel. Tavalyelőtt a Debrecenben tartott Európa Bajnokságon Trandafir Norbert bronzérmes volt 49,13 másodperces idővel.

A berlini EB-n szintén román színekben versenyző Macovei Daniel és Costea Alin 50,62, illetve 51,75 másodperces időt úszott. Radu Marius viszont 49,28 másodperc alatt ért célba a selejtezőkörben, az elődöntőben pedig 48,95 másodpercet úszott, így a utolsóként ugyan, de bejutott a döntőbe. A gyorsúszás elődöntőjében a legjobb időt a brazil színekben versenyző Cielo Filho Cesar úszta 46,91 másodpercet.