Hétfő, 2018. december 17.
LÁZÁR, OLIMPIA napja
Menü

Köztér

Péntek, 2012. július 20. | Szerk.

Keddtől Tusványos


Dübörög a nyár, kedden máris kezdődik az erdélyi fesztiválszezon következő menetrend szerinti rendezvénye, a XXIII. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor. Jön a Quimby és Orbán Viktor, az Ismerős Arcok és Smaranda Enache, tehát a hagyományoknak megfelelően idén is mindenki kedvére válogathat a koncertek, bulik, szimpatikus kulturális események, többé-kevésbé intellektuális színezetű programpontok, valamint politikusi fecsgések között. A hatékony válogatás érdekében alább közöljük emlékeztetőül a rendezvény teljes programját.

PROGRAM

KONCERTEK ÉS BULIK


JÚLIUS 24. – KEDD

KONCERTEK
20.00
Heaven Street Seven
22.00
Quimby
________________________________________
BULIK
23.00
CSŰR: Tóth Árpi buli
69 SÁTOR: Dead Smile, Heaven’s Tear koncertek
MISZSZ-SÁTOR: Energy Party
DEPO SÁTOR: Nyitóparty – Dj. Megya
ERDÉLY CÁFÉ: Sátornyitó buli: Nemtévé ‒ Becherovka elektro party Barnával
________________________________________
JÚLIUS 25., SZERDA

KONCERTEK
19.00
Ismerős Arcok
21.00
Deák Bill Gyula
23.00
Role
________________________________________
BULIK
23.00
CSŰR: Dj Nappali
MISZSZ-SÁTOR: PR party
DEPO SÁTOR: DJ. M&M
MAGYAR TEÁTRUM: 24.00 Tranzit Buli: táncolj, játssz, bulizz, nyerj!! DJ Szabó László
ERDÉLY CÁFÉ: Nemtévé ‒ Becherovka elektro party Gusoline-nal
________________________________________
JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

KONCERTEK
20.00
Vad Fruttik
22.00
Intim Torna Illegál
________________________________________
BULIK
23.00
CSŰR: Golyó buli
69 SÁTOR: Face Today, Transylvania Rock Band koncertek
MISZSZ-SÁTOR: Jungle party
DEPO SÁTOR: Drum and DJ koncert, Dj. Jutasi, Dj. Pozsi
MAGYAR TEÁTRUM: Színész buli
ERDÉLY CAFÉ: Nemtévé ‒ Becherovka elektro party Chiongee-val
________________________________________
JÚLIUS 27., PÉNTEK

KONCERTEK
19.30
Balázs Fecó Band
21.30
Omega
________________________________________
BULIK
23.00
CSŰR: Príma buli
69 SÁTOR: Balance koncert
MISZSZ-SÁTOR: Valami buli
DEPO SÁTOR: DJ. Infragandhi
MAGYAR TEÁTRUM: Sátorzáró buli DJ Szabó László
ERDÉLY CÁFÉ: Nemtévé ‒ Becherovka elektro party Barnával és Chiongee-val
________________________________________
JÚLIUS 28., SZOMBAT

KONCERTEK
19.00
Transylmania
20.30
Jóvilágvan
22.00
Rúzsa Magdi
________________________________________
BULIK
23.00
CSŰR: Kusmó buli
69 SÁTOR: Orpheusz koncert
MISZSZ-SÁTOR: Bulgakov party
DEPO SÁTOR: DJ Bootsie
ERDÉLY CÁFÉ: Nemtévé ‒ Becherovka elektro party Küb_Beattel
________________________________________
 

ELŐADÁSOK, INTERAKTÍV PROGRAMOK, KÖNYVBEMUTATÓK, FILMVETÍTÉSEK


NAGYSZÍNPAD

JÚLIUS 28., SZOMBAT

10.30
Magyarország és Közép-Európa megújul
Orbán Viktor (miniszterelnök, Magyarország)
Tőkés László (elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Moderátor: Németh Zsolt (parlamenti államtitkár, Külügyminisztérium)
________________________________________

LŐRINCZ CSABA SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

10.00
Megnyitó: Tusványos a világ közepe – Tusványos 23.
Semjén Zsolt (miniszterelnök-helyettes, Magyarország)
Németh Zsolt (parlamenti államtitkár, Külügyminisztérium)
Toró T. Tibor (elnök, Erdélyi Magyar Néppárt)
Jakab Attila (főszervező, Magyar Ifjúsági Tanács)
Albert Tibor (polgármester, Tusnádfürdő)

11.30
Jogállam és népszavazás Romániában
Smaranda Enache (elnök, Pro Europa Liga)
Toró T. Tibor (elnök, Erdélyi Magyar Néppárt)
Borbély László (alelnök, Romániai Magyar Demokrata Szövetség)
Moderátor: Csinta Samu (főszerkesztő, Erdélyi Napló)

15.00
Felelős magyar állampolgár – választójog, választási törvény
Gulyás Gergely (országgyűlési képviselő, Fidesz‒Magyar Polgári Szövetség)
Zsigmond Csilla (politológus, Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem)
Izsák Balázs (elnök, Székely Nemzeti Tanács)
Székely István (elnök, Jakabffy Elemér Alapítvány)
Moderátor: Sándor Krisztina (ügyvezető elnök, Erdélyi Magyar Néppárt)

17.00
A Kárpát-medencei magyar felsőoktatás jövője
Orosz Ildikó (elnök, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Beregszász)
Dávid László (rektor, Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem)
Soós Anna (rektorhelyettes, Babeş-Bolyai Tudományegyetem)
János-Szatmári Szabolcs (rektor, Partiumi Keresztény Egyetem)
Pákozdi Csaba (egyetemi docens, Károli Gáspár Református Egyetem)
Moderátor: Aáry-Tamás Lajos (oktatási jogok biztosa, Magyarország)

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

10.00
Magyarnak lenni jó! – állampolgársági helyzetkép
Répás Zsuzsanna (nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)
Wetzel Tamás (miniszteri biztos, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)
Zsigmond Barna Pál (főkonzul, Csíkszereda)
Boldoghy Olivér (színművész, Komárom)
Szász Péter (honosítási szakember, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Demokrácia Központ, Kolozsvár)
Moderátor: Tiboldi László (irodavezető, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Demokrácia Központ, Csíkszereda)

13.00
Az önkormányzatok feladatai a közjó szolgálatában
Szeneczey Balázs (főpolgármester-helyettes, Budapest)
Kovács Péter (polgármester, Budapest XVI. kerület)
Antal Árpád András (polgármester, Sepsiszentgyörgy)
Potápi Árpád János (polgármester, Bonyhád)
Moderátor: Albert Tibor (polgármester, Tusnádfürdő)

15.00
Népszámlálás 2011 – Európa és Magyarország demográfiai helyzete
Orosz Örs (Szlovákiai Magyarok Kerekasztala, Somorja)
Demeter Szilárd (Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács népszámlálási munkacsoport, Nagyvárad)
Gábrity Molnár Irén (szociológus, Magyar Nemzeti Tanács, Szabadka)
Moderátor: Gáspár Botond (újságíró, Vásárhelyi Hírlap)

17.00
Magyarország nemzetközi megítélése
Patrick J. Egan (tanársegéd, Princeton University)
Jonathan Horsman (igazgató, Project Associates)
Kumin Ferenc (nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkár, Miniszterelnökség)
Gazsó L. Ferenc (vezérigazgató-helyettes, Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap)
Rogán Antal (frakcióvezető, Fidesz – Magyar Polgári Szövetség)
Moderátor: Kaleta Gábor (Sajtó Főosztály, Külügyminisztérium)

JÚLIUS 27., PÉNTEK

10.00
Választások 2012 ‒ nemzetpolitikai kerekasztal
Toró T. Tibor (elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Berényi József (elnök, Magyar Koalíció Pártja)
Pásztor István (elnök, Vajdasági Magyar Szövetség)
Brenzovics László (alelnök, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség)
Moderátor: Répás Zsuzsanna (nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)

13.00
Verespatak – környezetvédelem vagy munkahelyteremtés?
Eckstein-Kovács Péter (jogász, politikus, Kolozsvár)
Remus Cernea (államtanácsos, Románia Kormánya)
Gergely Balázs (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Moderátor: Kovács Zoltán Csongor (elnök, Zöld Erdély Egyesület)

15.00
Sajtószabadság vagy cenzúra?
Szalai Annamária (elnök, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság)
Belénessy Csaba (vezérigazgató, Magyar Távirat Iroda)
Gazsó L. Ferenc (vezérigazgató-helyettes, Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap)
Ioana Lupea (újságíró, Bukarest)
Csinta Samu (főszerkesztő, Erdélyi Napló)
Moderátor: Baranyi László (tudósító, Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap)

17.00
Arab tavasz
Herencsár Lajos (biztonságpolitikai szakértő)
Moderátor: Takács Szabolcs (főosztályvezető, Külügyminisztérium)
________________________________________

KÓS KÁROLY SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

11.00
Reggeli kávé – környezetvédelemmel
Para Zoltán Róbert (környezetvédelmi bizottsági tag, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Szász Péter (barlangász, környezetvédelmi bizottsági tag, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, Kolozs megye)
Ráduly Attila (elnök, Zöld Nap Egyesület)
Dezső László (elnök, Erdélyi Kárpát Egyesület)
Moderátor: Bardócz Csaba (székelyföldi régióért felelős országos alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
13.00
Erdélyi Magyar Néppárt – Hiszünk Erdélyben! – SZEMTŐL SZEMBEN
Toró T. Tibor (elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Papp Előd (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Zatykó Gyula (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Gergely Balázs (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Szilágyi Zsolt (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Kérdeznek: Csinta Samu (főszerkesztő, Erdélyi Napló)
Dénes László (Hírlap család)
Farkas Réka (újságíró, Háromszék)
Soós Róbert (főszerkesztő, manna.ro)
Krisztály Lehel (Magyar Hírlap)

15.00
Szórványban élni – tudatos tervezés, lehetőségek
Böjte Csaba (ferences rendi szerzetes, Dévai Szent Ferenc Alapítvány)
Gergely István Tiszti (elnök, Csibész Alapítvány)
Bodó Barna (elnök, Szórvány Alapítvány)
Batizán Attila (elnök, Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület)
Moderátor: Brendus Réka (főosztályvezető-helyettes, Erdélyi Osztály, Nemzetpolitikai Államtitkárság, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)

17.00
Magyar (egyházi) közvagyon ‒ Hol tartunk?
Ősz Sándor Előd (levéltáros, Erdélyi Református Egyházkerület Központi Gyűjtőlevéltára)
Diószegi László (igazgató, Teleki László Alapítvány)
Mikó Zsuzsanna (főigazgató, Magyar Országos Levéltár)
Dácz Tibor (gazdasági tanácsadó, Magyar Unitárius Egyház)
Moderátor: Maksay Ádám (építészeti tanácsadó, Erdélyi Református Egyházkerület)

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

11.00
Reggeli kávé – téma: a cigányok helyzete Erdélyben
Márkus András (római katolikus lelkész, Sepsiszentgyörgy–Őrkő)
Bíró Jenő (református lelkipásztor, Csejd)
Kincses Kálmán (református lelkipásztor, Székelyszenterzsébet)
Fosztó László (kutató, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet)
Moderátor: Farkas Réka (újságíró, Háromszék)

13.00
Egységes Székelyföld – a szimbólumoktól a konkrét fejlesztési tervekig
Borboly Csaba (elnök, Hargita Megye Tanácsa)
Tamás Sándor (elnök, Kovászna Megye Tanácsa)
Sorbán Attila (csíkszéki elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Nemes Előd (Kovászna megyei elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Moderátor: Portik Vilmos (Maros megyei elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

15.00
Külpolitikai Klub ‒ Globális nyitás esélyei Közép-Európában
Takács Szabolcs (főosztályvezető, Külügyminisztérium)
Sztáray Péter (államtitkár-helyettes, Külügyminisztérium)
Breuer Klára (kabinetfőnök, Külügyminisztérium)
Szilágyi Zsolt (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Makkay Lilla (főosztályvezető, Külügyminisztérium)
Moderátor: Klein András (kabinetfőnök-helyettes, Külügyminisztérium)

17.00
Az al-dunai székelyek – kapcsolatteremtés
Potápi Árpád János (elnök, Magyar Országgyűlés Nemzeti Összetartozás Bizottsága)
Papp Péter (polgármester, Székelykeve)
Josif Vasilcin (polgármester, Sándoregyháza)
Lőcsei Ilona (igazgató, Tamási Áron Művelődési Ház, Hertelendyfalva)
Rancz Károly (elnök, Petőfi Kulturális Egylet, Pancsova)
Moderátor: Bálint Csaba (képzőművész, Csíkszereda)

22.00
Táncház
Nyitrai Tamás és zenekara

JÚLIUS 27., PÉNTEK

11.00
Reggeli kávé – sporttal
Tófalvi Éva (sílövő, Csíkszereda)
Hozó Levente (jégkorongozó, Csíkszereda)
Moderátor: Bozsó Imre Lehel (elnök, Magyar Ifjúsági Tanács)

13.00
A mint autonómia ‒ merre tovább?
Papp Előd (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Bakk Miklós (politológus, Kolozsvár)
Borbély Zsolt Attila (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Izsák Balázs (elnök, Székely Nemzeti Tanács)
Szilágyi Ferenc (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Moderátor: Nagy Pál (udvarhelyszéki szervezet elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

15.00
Választások 2012 – elért eredmények, elvárások
Székely István (elnök, Jakabffy Elemér Alapítvány)
Bognár Zoltán (elnök, Romániai Magyar Demokrata Szövetség, Szabadelvű Kör)
ifj. Toró Tibor (szociológus, tanársegéd, Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem)
Székely István Gergő (kutató, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet)
Moderátor: Szász Alpár Zoltán (egyetemi tanár, Babeş-Bolyai Tudományegyetem)

17.00
Az Európai Unió globális szerepvállalása
Grúber Károly (nagykövet, Brüsszel, PSC)
Csuday Balázs (nagykövet, Bécs, Egyesült Nemzetek Szervezete)
Szesztay Ádám (főosztályvezető, stratégiai főosztály, Külügyminisztérium)
Moderátor: Zákonyi Botond (igazgató, Magyar Külügyi Intézet)

18.00
A közbirtokossági erdő- és földvagyon ‒ visszaszerzett örökség
Roy Chowdhury Gergely (Mikes-kastély, Zabola)
Bánffy Farkas (Fugad)
Haller Béla (elnök, Castellum Alapítvány)
Moderátor: Gábor Imre (Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács -szakértő, a gelencei közbirtokosság elnöke)

22.00
Táncház
Nyitrai Tamás és zenekara

JÚLIUS 28., SZOMBAT

15.00
Merre tovább MOGYE?
Brassai Attila (orvosprofesszor, elnök, Bolyai Kezdeményező Bizottság)
Hlavathy Katalin (elnök, Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség)
Leonard Azamfirei (rektor, Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem)
Cătălin Moise Dogar (elnök, Marosvásárhelyi Egyetemisták Ligája)
Soós-Szabó Klára (elnök, Családorvosok Hargita Megyei Szövetsége)
Moderátor: Zakariás Zoltán (önkormányzati képviselő, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

22.00
Táncház
Nyitrai Tamás és zenekara
______________________________________

WEKERLE‒MIKÓ SÁTOR

JÚLIUS 24., KEDD

18.00
Góbé termékek, Legendás termékek, Átalvető termékcsalád bemutató és kóstoltató
Hazai – Ménesi borvidék, Nagy-Küküllő menti borvidék, Nagyenyed ‒ borászok bemutatkozója, kóstoltatás

JÚLIUS 25., SZERDA

11.30 ‒ 13.00
Gobé termékek, Legendás termékek, Átalvető termékcsalád bemutató és kóstoltató
A sátor interaktív programja

13.00
Wekerle‒Mikó sátor megnyitója
Dobos Erzsébet (elnök, Nemzeti Külgazdasági Hivatal – HITA)
Szatmáry Kristóf (elnök, Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara)
Kiss Ervin (elnök, Kárpátia Magyar–Román Kereskedelmi és Iparkamara)

14.00
Gazdasági válság? Miért? Meddig?
László János (elnök, Arkum cégcsoport)
Zsoldos István (vezető közgazdász, MOL Nyrt.)
Szentpétery Kálmán (elnök, Szerencsejáték Zrt.)
Christopher P. Ball (egyetemi tanár, School of Business, Quinnipiac University, Amerikai Egyesült Államok)
Nátrán Roland (vezérigazgató, Eximbank, Magyar Export-Import Bank Zrt.)
Moderátor: Mátis Jenő (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

16.00
Kárpát-medencei egységes turisztikai stratégia
Horváth Gergely (vezérigazgató, Magyar Turizmus Zrt.)
László János (elnök, Arkum cégcsoport)
Baranovszky György (elnök, Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége)
Fazakas Szabolcs (Székelyföldi Legendárium alapítója)
Vitézy Zsófia (igazgató, Budapesti Fesztiválközpont)
Moderátor: Gáll Zoltán (irodavezető, Kárpát Régió Üzleti Hálózat)

17.30
Gazdasági együttműködés
Bagoly Miklós Levente (elnök, ASIMCOV)
Lukács László (elnök, Székelyföldi Vállalkozók és Egyesületek Szövetsége)
Kovács László (elnök, Magyar‒Szerb Vegyes Kamara)
Diósi László (vezérigazgató, OTP Bank Románia)
Moderátor: Kiss Ervin (elnök, Kárpátia Magyar‒Román Kereskedelmi és Iparkamara)

19.00
Hazai – Ménesi borvidék, Nagy-Küküllő menti borvidék, Nagyenyed ‒ borászok bemutatkozója, kóstoltatás

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

11.00
Góbé termékek, Legendás termékek, Átalvető termékcsalád bemutató és kóstoltató.

14.00
Határon átnyúló együttműködések ‒ EU-s támogatási lehetőségek
Kovács Sándor (alelnök, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat)
Remetei Filep Zsuzsanna (főosztályvezető-helyettes, Vagyonpolitikáért Felelős Államtitkárság, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium)
Zöld-Nagy Viktória (területi közigazgatásért és választásokért felelős helyettes államtitkár, Közigazgatási és Igazgságügyi Minisztérium)
Szilágyi Ferenc (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Moderátor: Karácson Zsolt (gazdasági szakbizottsági tag, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

16.00
Székely Informatikusok Társasága
Benke József Dániel, Fosztó Szabolcs, Zongor Zsolt, Péter Róbert és Zongor Attila
Moderátor: Demeter Szilárd (író, filozófus, Nagyvárad)

17.00
Energiapolitikai kihívások az Európai Unióban
Szemerkényi Réka (kül- és biztonságpolitikai főtanácsadó, Miniszterelenökség)
Világi Oszkár (vezérigazgató, Slovnaft)
Kaderják Péter (igazgató, Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont)
Moderátor: Péter Pál (elnök, EnergoBit csoport, Kolozsvár)

19.00
Hazai – Ménesi borvidék, Nagy-Küküllő menti borvidék, Nagyenyed, ‒ borászok és magyar borászok bemutatkozója, kóstoltatás

JÚLIUS 27., PÉNTEK

11.00
Góbé termékek, Legendás termékek, Átalvető termékcsalád bemutató és kóstoltató.

11.00
Újra divat vidéken élni – fejlesztések, együttműködések
Potozky László (igazgató, Partnerségért Alapítvány)
Kolumbán Gábor (egyetemi tanár, Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem)
Boros Csaba (tulajdonos, Merkúr üzletlánc)
Moderátor: Orbán Árpád (elnök, Civitas Alapítvány)

13.00
Multik a Kárpát-medencei Régióban
Diósi László (vezérigazgató, OTP Bank Románia)
Szabó Tamás (ügyvezető igazgató, Trenkwalder Kft.)
Kott Zoltán (ügyvezető igazgató, STARJOBS Magyarország Humánszolgáltató Kft.)
Moderátor: Ferenczy Ágnes (irodavezető, Kárpát Régió Üzleti Hálózat)

15.00
Wekerle-terv, Mikó-terv, Kárpát-medencei régió ‒ Duna menti régió
Szatmáry Kristóf (gazdaságszabályozásért felelős államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium)
Medgyesy Balázs (Duna Stratégiáért felelős kormánybiztos, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium)
Radetzky Jenő (miniszteri biztos, Wekerle-terv)
Mátis Jenő (gazdasági ügyekért felelős alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Jakabos Janka (háromszéki szervezet elnöke, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Moderátor: Kiss Ervin (elnök, Kárpátia Magyar‒Román Kereskedelmi és Iparkamara)

17.00
Nemzeti gazdaság ‒ Kárpát-medencei fejlődési lehetőségek
Hegmanné Nemes Sára (vagyonpolitikáért felelős államtitkár, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium)
Horváth Gergely Domonkos (vezérigazgató, Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.)
Tankó László (vezérigazgató, Eurocar Trading)
Baranyay László (elnök-vezérigazgató, Magyar Fejlesztési Bank Zrt)
Vagács István (főosztályvezető, Kárpát-medencei Vállalkozásfejlesztés, Nemzetgazdasági Minisztérium)
Moderátor: Lázár Ede (adjunktus, Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem)

18.00
Hazai – Ménesi borvidék, Nagy-Küküllő menti borvidék, Nagyenyed, ‒ borászok bemutatkozója, kóstoltatás
________________________________________

MISZSZ-SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

13.00
Énmárkázás
Zörgő Noémi (egyetemi tanársegéd, BBTE)

15.00
Az oktatás szerepe a gazdaságfejlesztésben
Geréb László (főiskolai docens, Edutus Főiskola)

17.00
Rendhagyó Történelemóra ‒ fegyverbemutatóval egybekötve
Kocsis Lóránd (programfelelős, Rendhagyó Történelemóra)
Kali István (közigazgatási alelnök, EMNT, Maros megye)
Benedek Zsolt (Rákóczi Szövetség, Marosvásárhely)
Kolozsvári Szilárd (Rákóczi Szövetség, Marosvásárhely)
Magdás Levente (titkár, Kerecsensólyom Hagyományőrző Egyesület)

18.00
Humorest
Beliczai Balázs (humorista, Dumaszínház)

23.00
PR party – Dj. Andriss

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

11.00
Székely Mikó Kollégium esete a román igazságszolgáltatással
Markó Attila (államtitkár, Románia Kormánya)
Kató Béla (főjegyző, Erdélyi Református Egyházkerület)
Antal Árpád (polgármester, Sepsiszentgyörgy)
Moderátor: Pozsony János Csaba (politológus, Mensura Transylvanica)

13.00
A közmédia integrációs szerepe a Kárpát-medencében
Böröcz István (vezérigazgató, MTVA)
Jónás István (vezérigazgató, Magyar Rádió)
Pogány Ezsébet (alapító-igazgató, Felvidék.ma)
Havasi János (határon túli kapcsolatokért felelős különmegbízott, MTVA)
Demeter András István (Román Közszolgálati Rádió volt elnök-vezérigazgatója)
Maksay Ágnes (filmrendező)
Boros Zoltán (alelnök, EMNT)
Moderátor: Gazsó L. Ferenc (vezérigazgató-helyettes, MTVA)

15.00
Az olimpia jegyében
Buzánszky Jenő (az Aranycsapat tagja, a Nemzet Sportolója)
Moderátor: Pásztor Zoltán (tartalomért és innovációért felelős igazgató, Kossuth Rádió)

17.00
Ifjúsági képviselet Brüsszelben, Budapesten, Erdélyben ‒ mi a közös?
Téglásy Kristóf (főosztályvezető, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)
Dömötör Csaba (elnök, YEPP)
Ágh Péter (elnök, Fidelitas)
Gaál Gergely (elnökhelyettes, IKSZ)
Szávay István (Jobbik IT)
Saláta Zoltán (elnök, MIK ÁB)
Bozsó Imre Lehel (elnök, MIT)
Moderátor: Vincze Ágnes (alelnök, Fidelitas)

18.00
Humorest
Rekop György (humorista, Dumaszínház)

23.00
Dzsungel party ‒ Dj BRNY (Barneey)

JÚLIUS 27., PÉNTEK

11.00
Ifjúsági irodák finanszírozása és szerepe a Kárpát-medencei magyar fiatalok körében
Sándor István
ifj. Juhász Bálint
Linka Miklós
Ugron Gáspár (alelnök, Rákóczi Szövetség)

13.00
Pályázati rendszerek, járt és járatlan utak
L. Simon László (elnök, Nemzeti Kulturális Alap)
Mihály Erzsébet (támogatásfinanszírozási igazgató, Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.)
Hidas János (főigazgató, Wekerle Sándor Alapkezelő Zrt.)
Guller Zoltán (ügyvezető, Nemzeti Üdülési Szolgálat)
Moderátor: Hupka Félix (alelnök, MISZSZ)

15.00
Sport az Olimpia évében
Deutsch Tamás (EP-képviselő, Fidesz‒MPSZ)
Zsigmond Barna Pál (főkonzul, Csíkszereda)
Moderátor: Toró Tamás (sportbizottsági tag, EMNT)

17.00
A magyar film jelene és jövője
Bálint Arthur (rendező, operatőr, az Erdélyi Magyar Filmszövetség alapítója)
Felméri Cecília (filmrendező, Sapientia ‒ EMTE)
Terján Nóra (szerkesztő, Mandiner.film)
Szántai János (elnök, Argo Audiovizuális Egyesület)
Moderátor: Lakatos Róbert (rendező, forgatókönyvíró, Sapientia ‒ EMTE)

18.00
Humorest
Kormos Anett (humorista, Dumaszínház)

23.00
Valami Party – Dj. Messino ft. Mc. Jaxxy

JÚLIUS 28., SZOMBAT

15.00
Barabási Albert-László, a Behálózva és a Villanások. A jövő kiszámítható írója

17.00
Humanitárius kalandtúra a Szaharába ‒ élménybeszámoló
Bálint F. Gyula
Kérdez: Csáki Gergely (programfelelős, MISZSZ-sátor)

18.00
Humorest
Benk Dénes (humorista, Dumaszínház)

23.00
Bulgakov Party – Dj. Hunay
________________________________________

COMMITMENT SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

15.00
Tehetség határok nélkül
Csete Örs (programigazgató, Határtalanul!)
Majthényi László (alelnök, Vas Megyei Közgyűlés)
Orosz Ildikó (főigazgató, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Főiskola, Beregszász)
Szőcs Ildikó (igazgató, Bethlen Gábor Kollégium)
Balogh Gábor (sportügyekért felelős miniszterelnöki tanácsadó, Miniszterelnökség)
Moderátor: Alföldi Zoltán (műsorvezető, m1 Híradó)

17.00
Iskolák állami kézben ‒ többszörösen összetett szerkezet
Kerekes Balázs (projektigazgató, Oktatási Hivatal)
Környei László (oktatási szakértő, Studiorum Consulting Kft.)
Révész Máriusz (országgyűlési képviselő, Fidesz‒MPSZ)
Gyutai Csaba (polgármester, Zalaegerszeg Megyei Jogú Város)
Burus Siklódi Botond (elnök, Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége)
Moderátor: Alföldi Zoltán (műsorvezető, m1 Híradó)

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

15.00
Gyereknevelés: iskola a határon?
Aáry-Tamás Lajos (oktatási jogok biztosa, Magyarország)
Böjte Csaba (ferences rendi szerzetes, Dévai Szent Ferenc Alapítvány)
Szent-Imrey Tamás (pszichológus)
Schanda Tamás (közoktatási osztályvezető, Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.)
Moderátor: Alföldi Zoltán (műsorvezető, m1 Híradó)

17.00
Informatika az oktatásban: gombnyomásra
Kerékgyártó Sándor (ügyvezető, Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.)
Veres Zsolt (ügyvezető igazgató, IBM Magyarországi Kft.)
Ablonczy Balázs (ügyvezető igazgató, SAP Magyarország Kft.)
Sagyibó Viktor (kormányzati üzletág-igazgató, Microsoft Magyarország Kft.)
Dukász Magor (Integratio Alapítvány; alelnök, EMNT)
Moderátor: Alföldi Zoltán (műsorvezető, m1 Híradó)

18.00
IKT eszközök az oktatásban: hogyan zajlik egy tanóra a XXI. században?

JÚLIUS 27., PÉNTEK

15.00
Átalakuló felsőoktatás: új szereposztás
Nagy Dávid (elnök, Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája)
Bojárszky András (elnök, Doktoranduszok Országos Szövetsége)
Schőberl Márton (osztályvezető, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium)
Dávid László (rektor, Sapientia ‒ EMTE)
Gilly Gyula (elnöki tanácsadó, Felsőoktatási és Tervezési Testület)
Moderátor: Alföldi Zoltán (műsorvezető, m1 Híradó)

17.00
Média és oktatás: mire nevel a nyilvánosság?
Szalai Annamária (elnök, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság)
Kumin Ferenc (nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkár, Miniszterelnökség)
Rétvári Bence (parlamenti államtitkár, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)
Gulyás István (hírigazgató, MTVA)
Moderátor: Alföldi Zoltán (műsorvezető, m1 Híradó)
________________________________________
PUSKÁS FERENC KÁVÉHÁZ

JÚLIUS 24, KEDD

17.00
Közönségtalálkozó
Heaven Street Seven
Moderátor: Fazakas Imola (újságíró, Marosvásárhelyi Rádió)

JÚLIUS 25., SZERDA

15.00
Újraszabva ‒ az átalakuló közigazgatás informatikai háttere
Fekete Gábor (e-közigazgatásért felelős helyettes államtitkár, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)
Puskás Zsolt (vezérigazgató, Netteam DMSONE Zrt.)
Szege Zoltán (e-egészségügyi fejlesztésekért felelős kabinetvezető, Emberi Erőforrások Minisztériuma)
Szlovicsák Gábor (stratégiai igazgató, Országos Mentőszolgálat)
Wenczel Richárd (vezérigazgatói főtanácsadó, Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.)
Moderátor: Kópiás Bence (elnökhelyettes, Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség)

17.00
Szerzői jogok és szabadság az interneten
László Zoltán (elnök, Magyar Kalózpárt)
Ormós Zoltán (jogász, Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület)
Szinger András (főigazgató, Artisjus ‒ Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület)
Moderátor: Mester Sándor (elnökségi tag, Informatika a Társadalomért Egyesület)

16.30
Közönségtalálkozó
Ismerős Arcok
Deák Bill Gyula
Role
Moderátor: Fazakas Imola (újságíró, Marosvásárhelyi Rádió)

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

15.00
Informatika az oktatásban
Sályi Lőrinc (politikai tanácsadó, Emberi Erőforrások Minisztériuma)
Kerékgyártó Sándor (ügyvezető, Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.)
Dávid László (rektor, Sapientia ‒ EMTE)
Ekler Gergely (vezérigazgató, Commitment Zrt.)
Moderátor: Kott Ferenc (főszerkesztő, www.infoter.eu)

17.00
Állami szerepvállalás az infokommunikációban
Bancsics Ferenc (fejlesztési igazgató, MVM Net Zrt.)
Biró Albert (értékesítési igazgató, Invitil Távközlési Zrt.)
Klotz Tamás (informatikai igazgató, Magyar Posta Zrt.)
Szabó Zoltán Attila (vezérigazgató, Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.)
Moderátor: Soltész Attila (elnök, Informatika a Társadalomért Egyesület)

17.00
Közönségtalálkozó
Vad Fruttik, Intim Torna Illegál
Moderátor: Fazakas Imola (újságíró, Marosvásárhelyi Rádió)

JÚLIUS 27., PÉNTEK

15.00
Kapcsolat és elidegenedés ‒ jelenségek a közösségi játékok és oldalak világában
Fromann Richárd (projektvezető, NT Nonprofit Közhasznú Kft.)
Mátrai Gábor (alelnök, Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság)
Nyirő András (igazgató, Appsters Mobiltartalom-fejlesztő Kft.)
Oroján Sándor (ügyvivő, Fidesz‒MPSZ, Infokommunikációs Munkacsoport)
Sík Zoltán (elnöki tanácsadó, Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség)
Vinnai Balázs (ügyvezető igazgató, IND Kft.)
Moderátor: Soltész Attila (elnök, Informatika a Társadalomért Egyesület)

17.00
Informatika a nemzet szolgálatában
Demeter Szilárd (ügyvezető igazgató, Bálványos Intézet)
Böszörményi Nagy Gergely (stratégiai és kommunikációs osztály, főosztályvezető, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)
Lovas Lajos (főigazgató, Magyar Nemzeti Digitális Archívum)
Ugron Gáspár (alelnök, Rákóczi Szövetség)
Wetzel Tamás ( miniszteri biztos, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium)
Moderátor: Gulyás-Kovács Gergely (stratégiai vezérigazgató, Euro One Számítástechnikai Zrt.)

17.00
Közönségtalálkozó
Balázs Fecó Band
Moderátor: Fazakas Imola (újságíró, Marosvásárhelyi Rádió)

JÚLIUS 28., SZOMBAT

17.00
Közönségtalálkozó
Jóvilágvan, Rúzsa Magdi, Transylmania
Moderátor: Fazakas Imola (újságíró, Marosvásárhelyi Rádió)
________________________________________

CORVINA UDVAR
„Végül is ketten maradnak, Isten és a bor” Hamvas Béla


JÚLIUS 25., SZERDA

09.00
Szentmise
Főcze Bonaventura (ferences rendi szerzetes, Csíksomlyó)

17.00
Borkóstoló
Figula Mihály pincészete (Balatonfüred)
Kolonics Károly (borász, Somló)

19.00
Élő zenés borozgatás
Tókos Csongor és bandája

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

09.00
Szentmise
Böjte Csaba (ferences rendi szerzetes, Dévai Szent Ferenc Alapítvány)
Zenél a ROLE együttes

17.00
Borkóstoló
Bott Frigyes (borász, Muzsla)
Gál Lajos pincészete (Eger)

19.00
Élő zenés borozgatás
Tókos Csongor és bandája

JÚLIUS 27., PÉNTEK

09.00
Szentmise
László Rezső (székelyföldi ifjúsági lelkész)

15.00
Könyvbemutató
Győri Enikő, Bakos Piroska, Gál Helga: Ezt főztük (ki) Európának?
Gál Helga bor és gasztronómiai tanácsadóval beszélget Borbély Zsolt Attila (borszakértő, Temesvár)

16.00
Borkóstoló
Orbán Mihály, Balázs és Ottó (borászok, Kelementelke)

17.00
Borkóstoló
Tiffán Zsolt (borász, Villány)
Szemes József (borász, Villány)

19.00
Élő zenés borozgatás
Tókos Csongor és bandája

JÚLIUS 28., SZOMBAT

09.00
Szentmise
Csont Ede (prefektus, Gyulafehérvári Hittudományi Főiskola)

17.00
Borkóstoló
Disznókő (borász, Mezőzombor)
Béres pincészet (Erdőbénye)
________________________________________

MAGYAR TEÁTRUM SZÍNHÁZI SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

Gyermek kapaszkodó
10.00 ‒ 14.00
Teátrumi Mocorgó: különleges játszóház minden korosztály számára 0-tól 99 éves korig

10.30 ‒ 11.30
Gyermekelőadás
Gózon Gyula Kamaraszínház: Szille és a tavak népe, párbeszédes játék kisiskolásoknak (Wass Albert meséi)
Szereplők: Haik Viktória, Koncz Andrea, Máté Krisztián, Orbók Áron

Felnőtt kapaszkodó
15.00 ‒ 16.00
A Bánffy György Kulturális Szalon bemutatkozása ‒ interaktív beszélgetés
Résztvevők: Császár Angéla, Molnár Adrienn, Elek Szilvia
Moderátor: Szabó László, Németh Kristóf

16.30 ‒ 18.00
Rejtőzködő Csángóföld
Rendező: Diószegi László
Közreműködik: Gábor Felicia, Iancu Laura, Csoma Gergely, Demse Márton, Duma András
A vers- és prózabetéteket moldvai ének- és táncdarabok színesítik moldvai csángómagyar fellépőkkel. A bemutató után a szerzők dedikálnak.

Utó kapaszkodó
24.00
Tranzit Buli: táncolj, játssz, bulizz, nyerj!! ‒ DJ Szabó László

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

Gyermek kapaszkodó
10.00 ‒ 14.00
Teátrumi Mocorgó: különleges játszóház minden korosztály számára 0-tól 99 éves korig

10.30 ‒ 11.30
Gyermekelőadás
Gózon Gyula Kamaraszínház: Csecsemőszínház
Buborék bölcsi

A zene, a mozgás, a látványos eszközök és az élvezetes játék egyedi és hatásos kombinációja.
Szeretettel ajánljuk gyermekeknek 3 éves korig.

Felnőtt kapaszkodó
16.00 ‒ 17.00
Szakmai beszélgetés: Kultúrpolitika és a színházak szerepe a XXI. századi Magyarországon
Résztvevők: Pálffy István, Szabó László, Németh Kristóf, Seregi Zoltán, Kovács Balázs
Moderátor: Fekete Péter

17.30 ‒ 18.30
Békéscsabai Jókai Színház: Színész szerelem ‒ Domján Edit, Szécsi Pál retroest
Előadják: Komáromi Anett és Nagy Róbert színművészek

Utó kapaszkodó
24.00
Beatles Forever
Előadják: Nagy Csongor Zsolt, Péter Attila Zsolt, Rappert Gábor és Cserey Csaba

JÚLIUS 27., PÉNTEK

Gyermek kapaszkodó
10.00 – 14.00
Teátrumi Mocorgó: különleges játszóház minden korosztály számára 0-tól 99 éves korig

10.30 – 11.30
Gyermekelőadás
Csillagszél ‒ Koncert Kovács András Ferenc gyerekverseiből
Szereplők: Cserey Csaba, Nagy Csongor Zsolt, Péter Attila Zsolt, Rappert Gábor
Rendező: Rappert Gábor

Felnőtt kapaszkodó
15.00 – 17.30
A Szigorúan ellenőrzött életek című film ősbemutatója
Kabay Barna (rendező, Budapest)
Petényi Katalin (író-rendező, Budapest)
Csendes László (a Securitate irattárát vizsgáló országos tanács volt elnöke, Bukarest)
Antal János (egyházkerületi külügyi tanácsos, lelkész, Királyhágómelléki Református Egyházkerület)
Szabó László (unitárius lelkész, Erdélyi Unitárius Egyház)
Püsök Csaba (református lelkész)
A Petényi Katalin és Kabay Barna által rendezett, 102 perces dokumentumfilm megrázó képet nyújt az erdélyi magyarság kommunizmus alatti elnyomatásáról.

18.00 ‒ 19.00 Az igazat mond, ne csak a valódit: Eperjes Károly verses estje, XX. századi istenes költök verseiből

Utó kapaszkodó
24.00
GG Tánc Eger: Táncfantáziák
Táncolják: Homolya Patrícia, Kőhalmi Viktória, Kelemen Dorottya, Tóth Karolina, Pintár Ágota Lotti, Nagy Csaba, György László, Emődi Attila, Balogh Zsolt
Közreműködik: Nagy Barbara; Asszisztens: Pintér Ágota Lotti; Jelmez: Molnár Gabriella; Ügyvezető: Reiter Zoltán; Tagozatvezető: Topolánszky Tamás; Koreográfia: Streicher Péter, Grecsó Zoltán, Pintér Ágota Lotti, Salik Zoltán.
________________________________________

CSŰR ‒ TERASZ

JÚLIUS 25., SZERDA

16.00
Az irodalom a világ közepe!
György Attila (író, szerkesztő, Székelyföld)
Sántha Attila (író, Kézdivásárhely)
László Noémi (költő, elnök, Erdélyi Magyar Írók Ligája)
Demeter Szilárd (író, filozófus, Nagyvárad)
Moderátor: Lovassy Cseh Tamás (író, Nagyvárad)

18.00
Könyvbemutató
Borsi-Kálmán Béla: Megközelítések. Tanulmányok a magyar–román /román–magyar/ kapcsolattörténetről és identitásról
Bemutatja: Bíró Béla

JÚLIUS 26, CSÜTÖRTÖK

18.00
Könyvbemutató
Murányi Sándor Olivér: Zordok, a székely szamuráj
Bemutatja: György Attila (író, Csíkszereda)
A rendezvény keretén belül harcművészeti bemutató Balázsy Róberttel (Japán Karate Szövetség)

JÚLIUS 27., PÉNTEK

18.00
Merényletetika és közösségi elégtétel ‒ kisebbségi terrorizmus és nemzetbiztonság
Pro Minoritate c. folyóirat nyári lapszámának bemutatója
Kósa András László (főszerkesztő, Pro Minoritate)
György Attila (író, Csíkszereda)
________________________________________
CSŰR

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

16.00
Könyvbemutató
Denisa Bodeanu ‒ Novák Csaba Zoltán: Az Elnémult harang
Novák Zoltán (történész, Marosvásárhely)
Nagy Mihály Zoltán (történész, Bukarest)

Filmvetítés
Filip dosszié
Maksay Ágnes (rendező, Kolozsvár)
Kötő Zsolt (operatőr, Kolozsvár)
________________________________________

MAGYAR TURIZMUS SÁTOR

KEDD‒SZOMBAT

Magyarország turisztikai kínálatát bemutató kiadványok, szóróanyagok, térképek, filmek.
Turisztikai régiók bemutatkozása ajánlatokkal, attrakciókkal
Nyereményjátékok, sorsolások az esti koncertek előtt

JÚLIUS 25., SZERDA

12.00
Sátormegnyitó és sajtótájékoztató
Horváth Gergely (vezérigazgató, Magyar Turizmus Zrt.)

A Rubik Stúdió képviselői bűvös kocka bemutatót tartanak naponta többször
Kalocsai porcelán- és testfestés a Kalocsai Porcelánfestő Manufaktúra színeiben
A Tokaji és az Egri Borvidék bemutatkozása

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

Bemutatkozik az Észak-Alföld régió
Bemutatkozik Hajdúszoboszló és Vásárosnamény fürdőváros
A Rubik Stúdió képviselői bűvös kocka bemutatót tartanak naponta többször
Kalocsai porcelán- és testfestés a Kalocsai Porcelánfestő Manufaktúra színeiben

JÚLIUS 27., PÉNTEK

Bemutatkozik az Észak-Magyarország és a Tisza-tavi régió
A Tokaji és az Egri Borvidék bemutatkozása
A Rubik Stúdió képviselői bűvös kocka bemutatót tartanak naponta többször
Kalocsai porcelán- és testfestés a Kalocsai Porcelánfestő Manufaktúra színeiben

JÚLIUS 28., SZOMBAT

Bemutatkozik Dél-Alföld régió
Békéscsabai frisskolbász-kóstoltatás a Békéscsabai Kolbászfesztivál rendezésében
Békéscsabai Árpád pálinka kóstoltatása
Szarvasi házi pálinka kóstoltatása a Frankó Tanya Vendégház saját főzéséből
LikeFest (Pusztaottlaka, 2012. augusztus 15‒20.), a magyar vidék legnagyobb fesztiváljának bemutatkozása. Nyereményjáték a LikeFest felajánlásában
Nyereményjáték a gyomaendrődi Liget panzió felajánlásában
Gazdag Békés megyei hungarikumcsomag kisorsolása
A Rubik Stúdió képviselői bűvös kocka bemutatót tartanak naponta többször
Kalocsai porcelán- és testfestés a Kalocsai Porcelánfestő Manufaktúra színeiben
________________________________________

MAGYAR POSTA SÁTOR
Magyar Posta – Szállítjuk az élményeket!


JÚLIUS 25., SZERDA ‒ SZOMBAT

10.00 – 19.00
Képeslapjáték: Üzenj a világ bármelyik pontjára, küldj képeslapot Tusványosról, és vendégünk vagy a Posta-kávézóban.
Hírlapolvasó-sarok
Bélyegbemutató – bélyegkülönlegességek, alkalmi borítékok
Meseposta a következő programokkal várja a gyerekeket a Posta-sátorban: játékos fejtörők, bélyeg kirakó- és kvízjáték, bélyegdominó, UV-lámpás kódfejtés, térképes játék, memória játékok, bélyegtervezés és bélyegzésgyűjtés.
A játékok mellett sok-sok nyeremény is várja a gyerekeket.
________________________________________

DEPO SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

11.30
Kiállítás megnyitó:
Interaktív Kiállítás a DEPO Design Pont Egyesület és a FocusRectus Egyesület szervezésében
(július 25–28.)
A kiállítást megnyitja: Németh Zsolt (parlamenti államtitkár, Külügyminisztérium)
Nyitva minden nap: 12.00 – 20.00

BOX1: Animáció
Kiállítók: Fekti Balázs (vizuális tervezőművész, MOME Animációs filmblokk; Metrion Egyesület, Nagyvárad)

BOX2: Építészet
Kiállítók: A42 Építész Stúdió (Budapest), A Fiúk Építész Stúdió (Budapest), Köllő Miklós és a Larix Stúdió (Gyergyószentmiklós), Tövissi Zsolt (Csíkszereda), Wegroszta László (Sepsiszentgyörgy), BLIPSZ Architecture (Kolozsvár), Engem is érdekel az építészet – műépítészeti project (Sepsiszentgyörgy), Damokos Csaba (designer, Grizzly&Co Design Stúdió, Sepsiszentgyörgy).

BOX3: Fotó/Grafika
Kiállítók: Holló Hunor (Sopron), Szorcsik Balázs (SMB Stúdió, Budapest), Almási Zétény (AMARNA Stúdió, Budapest), Bakó Kincső (Sepsiszentgyörgy), Fodor Zsuzsanna (Csíkszereda),Kún Ákos (Kolozsvár).

BOX4: Kortárs színház ‒ T.V.K. Kaleidoszkóp videó összeállítás
Természetes Vészek Kollektíva ‒ Független Művészeti Csoport

15.00
Örményország templomépítészete az ókortól napjainkig
Szekeres Attila (építészmérnök, A42 Építész Stúdió)

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

13.00
Alkonyattól pirkadatig – aktuális trendek a hazai és a nemzetközi belsőépítészetben
Bogár Róbert (építész-belsőépítész, A42 Építész Stúdió)

14.00
Épített – örökség védelme határon innen és túl
Hegedűs Csilla (ügyvezető igazgató, TransylvaniaTrust Alapítvány)
Sarkadi Márton (főosztályvezető-helyettes, KÖH Koordinációs és Felügyeleti Főosztály)
Moderátor: Szekeres Attila (építészmérnök, A42 Építész Stúdió)

15.30
Székelyföld: Kultúrtáj ‒ Gyergyószentmiklós: +/- 100 év
Köllő Miklós (vezető tervező, szakmérnök, Larix Stúdió)

JÚLIUS 27., PÉNTEK

13.00
Tradicionális vonások a modern nemzetközi bútordesignban
Pszota László (CODE)

14.00
Modern kiállítás – installáció és világítás
Farkas János (ERCO)
Varga N. Dániel (A Fiúk Építész Stúdió)
Kabdebó Zoltán (A Fiúk Építész Stúdió)

15.00
Stílusváltás? – Magyarország építészeti körképe a XXI. században
Varga N. Dániel (A Fiúk Építész Stúdió)
Kabdebó Zoltán (A Fiúk Építész Stúdió)

16.00
A KOCKA – Magyar géniuszok háza
Almási Zétény (Amarna Stúdió)


JÚLIUS 28., SZOMBAT

DEPO DESIGN BOX
Interaktív Kiállítás
Nyitva: 12.00 – 20.00

Sátorzárás
________________________________________

SAPIENTIA SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

Az áramkörökön is túl. Nem csak haladóknak.

11.00
Algoritmikus táncház

12.00
Egyensúlyozó pincérrobot, digitális kézmosás-ellenőrző

13.00
Táncoló rovarrobot

14.00
Meteorológiai műholdvevő

15.00
Akadálykerülő tank

16.00
Pneumobil, elektromobil

17.00
Algoritmikus táncház

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

Nyereséges kommunikáció. Nem csak haladóknak.

11.00 – 13.00
Sapitivity

13.00 – 17.00
Élő könyvtár
Állásinterjú-szimuláció (a KMDSZ E-karrier Irodájával együttműködésben)

Nyereményes játékok: Sztereotípiák Európában; Zászlók Európában; Fotóverseny; Közmondásos társkereső; Nyelvi sajátosságok Tusványoson; Kvízjáték; Esettanulmány-verseny; Szimulációs játékok (bíróság, üzleti tárgyalás, Negotiation Moot).

17.00 – 18.00
Döntők, kiértékelők, díjazás

JÚLIUS 27., PÉNTEK

Mikroszkóp alatt. Nem csak haladóknak.

11.00
Mitől stresszelnek a rovarok? – workshop

13.00
Miért szeretünk a veszély árnyékában élni? – interaktív előadás

Nyomás alatt – látványos fizikai kísérletek: Nem newtoni folyadékban való tapicskolás; Rakétakilövés; Sörös doboz összeroppantása nyomáskülönbség hatására; Lissajous-görbe; Tojásszippantás; Örvények.

16.00
Vihar a kémcsőben ‒ látványos kémiai kísérletek: Vihar a kémcsőben; Halvány lila gőz; Ha elkap a rendőr; Fáraó kígyója; Tornádó; Sapi festészet; Előhívom a bűnöst; A színek csodái; Kánai menyegző; Sapientia Beer sörkóstoló.

JÚLIUS 28., SZOMBAT

Karakter-blitz, avagy portréfotózás. Nem csak haladóknak.

11.00 – 17.00
Mobil fotóstúdió (a tábor területén)

14.00 ‒ 18.00
Sapientiás diákok díjnyertes filmjeinek vetítése
________________________________________

PKE-SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

11.00
PKE-infópult
Interaktív programok

12.00
Összerázó: csapatépítő foglalkozások kezdőknek és haladóknak

13.00
Önismereti játékok Bartha Krisztina vezetésével

14.00
Játszva németül Crișan Renáta és Szabó Eszter vezetésével

15.00
Inzajeano Latif, brit fotóművész előadása munkásságáról

16.00
Workshop: Fotózás gyakorlatban
Inzajeano Latif (fotóművész, Nagy-Britannia)

17.00
Táncház

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

10.00
PKE-infópult
Interaktív programok

11.00
Agyköszörülde: interaktív fejtörők PKE-módra

12.00
Kreatív írásgyakorlat Bartha Krisztina vezetésével

13.00
Játszva németül Crișan Renáta és Szabó Eszter vezetésével

14.00
A társadalmi felelősségvállalásról a felsőoktatásban
János-Szatmári Szabolcs (rektor, PKE)
Balogh Brigitta (társadalmi felzárkózási programkoordinátor, PKE)
Tonk Márton (dékán, Sapientia – EMTE, Kolozsvár)
Lászlóffy Pál (tiszteletbeli elnök, Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége)

15.00
Stand up comedy Szabó Nándorral
Tudsz-e angolul? Első rész

16.00
Workshop: Fotózás gyakorlatban
Inzajeano Latif (fotóművész, Nagy-Britannia)

17.00
Interaktív zeneoktatási gyorstalpaló
Kiskoncert

JÚLIUS 27., PÉNTEK

10.00
PKE-infópult
Interaktív programok

11.00
Hangold újra: kommunikációs játékok rendhagyó környezetben

12.00
Stand up comedy Szabó Nándorral
Tudsz-e angolul? Második rész

12.30
Workshop: Fotózás gyakorlatban
Inzajeano Latif (fotóművész, Nagy-Britannia)

14.00
Kereszt ábrázolások a keresztény művészetben
Ráksi Lajos

15.00
Oberon Csőszínház: Interaktív improvizációs játékok

JÚLIUS 28., SZOMBAT

10.00
PKE-infópult
Interaktív programok

12.00
Workshop: Fotózás gyakorlatban – Záróelőadás és kiértékelő
Inzajeano Latif (fotóművész, Nagy-Britannia)

13.00
Oberon Csőszínház: Interaktív improvizációs játékok

15.00
A magyarországi és határon túli magyar doktoranduszok szakmai együttműködése
________________________________________
ERDÉLY CÁFÉ
Erdély elvarázsol


JÚLIUS 25., SZERDA

Egész nap: Kalandozás a Székelyföldi Legendáriumon – társasjáték gyerekeknek

14.00
Székelyföldi Legendárium – újdonságok Székelyföld kincseinek népszerűsítésében: rajzfilm, könyv, térkép
Fazakas Szabolcs (elnök, Visus Kulturális Egyesület)

15.30
„Erdély elvarázsol” diáktábor középiskolásoknak – beszámoló és diáktoborzó
Kádár Kincső, Kelemen Zsófia, Szász Kriszta (táborvezetők, Élő Erdély Egyesület)

17.00
Fedezzük fel Dél-Erdélyt! – kedvcsináló az Élő Erdély Egyesület augusztusi honismereti biciklitúrájához
Ábrahám Endre (túravezető, Élő Erdély Egyesület)

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

Egész nap: Kalandozás a Székelyföldi Legendáriumon – társasjáték gyerekeknek

13.00
A „Székelyföldi virtuális útlevél” projekt indítása – bemutató és sajtótájékoztató
A Hargita Megyei Turisztikai Szövetségek és Turisztikai Információs Irodák vezetői

14.30
Homoródalmási kézműves sajtok – előadás és termékbemutató
Sándor Huba (sajtkészítő, Homoródalmás)

16.00
Transylvania Authentica program – bemutató
Bándi Enikő (programfelelős, Polgár-Társ Alapítvány)

17.30
Filmvetítés
Vigyázat, ehető! – a francia bioforradalom
Rendező: Jean-Paul Jaud

JÚLIUS 27., PÉNTEK

Egész nap: Kalandozás a Székelyföldi Legendáriumon – társasjáték gyerekeknek
Kastély-kvíz ‒ vetélkedő

13.00
Könyvbemutató
„Isten segedelmével udvaromat megépítettem…” Történelmi családok kastélyai Erdélyben.

14.30
MoNUmenteUITATE – a bukaresti Építészeti Egyetem kezdeményezésének bemutatása (román nyelvű előadás)
Arche Egyesület, Bukarest

16.00
Kastély Erdélyben: hogyan tehető fenntarthatóvá a kastélyok körüli önkéntes tevékenység? Bánffy Farkas (kastélytulajdonos és fejlesztő, Fugad)
Farkas András (elnök, PONT csoport)
Haba Tünde (programfelelős, Élő Erdély Egyesület)
Lukács Katalin (a WebKastély vetélkedő nyertes csapatának tagja)

17.30
A csíkszeredai Mikó-vár egykor és ma
Gyarmati Zsolt (történész−muzeológus, igazgató, Csíki Székely Múzeum)

JÚLIUS 28., SZOMBAT

Egész nap: Kalandozás a Székelyföldi Legendáriumon – társasjáték gyerekeknek

10.00 – 13.00
Kézműves foglalkozások gyerekeknek
Kádár Kincső, Szász Kriszta (programvezetők, Élő Erdély Egyesület)

14.00
Hogyan építhetünk egy fenntartható holnapot?
Csibi Magor (igazgató,WWF Románia)

15.30
Erdélyi ifjúsági fővárosok
Farkas András (projektfelelős, Kolozsvár 2015)
Veres Nagy Tímea (szervező, Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális és Ifjúsági Fővárosa program)

17.00
Közösségi városfejlesztés – tervek és megvalósítások Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen
Boda Szabolcs (elnök, Élő Erdély Egyesület)
Csáki Rozália (ügyvezető igazgató, Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány)
Csonta László (elnök, Zöld SzékelyFöld Egyesület)
________________________________________

69 SÁTOR: KÖZGAZDÁSZ‒POLITOLÓGUS SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

12.00
Megnyitó, beszédek a Dialógus Egyesület és a Közgazdász Klub (KGK) részéről

12.15
Kerekasztal-beszélgetés a helyhatósági választásokról
Bognár Zoltán és Illyés Gergő (politikai elemzők)

13.00
Infrakamerás kísérletek
Egész napos program a sátoron kívül, a BBTE Fizika Kar és az EmpirX Egyesület szervezésében.

13.30
Az iskolapadtól a Google-ig ‒ Kolozsvári informatikus diákok projektjei és sikertörténetei, informatika oktatás a BBTE keretin belül
Simon Károly (BBTE, Matematika‒Informatika Kar)

14.30
Divat- és márkaérzékenység a csíkszeredai sapientiások körében
Kercsó Katalin (Sapientia ‒ EMTE, Csíkszereda)
Pál Beáta (Sapientia ‒ EMTE, Csíkszereda)

15.00
A fenntartható „civil kurázsi” menedzsmentje
Szőcs Endre (ügyvezető igazgató, RMKT; a Mikó Imre Szakkollégium volt elnöke)

16.00
Stratégiai kommunikációs kampányok, avagy mi a különbség egy Kalasnyikov és egy Apacs helikopter között
Csatós Pál (reklámszakember, Promoteus Advertising Kft.)

17.00
Workshop: Kommunikáció és testbeszéd
Fugel Edina (vezető, KMDSZ Karrieriroda)

18.00
Éneklés: Zenei utazás az időben ‒ Shakespeare-től a dzsesszig
Majó Zoltán és Szabó Mária (BBTE, Református Pedagógiai Kar)

1.00
Élő zene koncert, utána buli

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

10.30
Vállalkozók Erdélyben. Egy szociológiai vizsgálat tanulságai
Csata Zsombor (egyetemi tanár, BBTE, Szociológia Kar)

12.00
Panelbeszélgetés az erdélyi sajtóról

13.00
Valóságjáték ‒ egész napos program
A sátoron kívül zajlik a BBTE szervezésében.

Szárazjeges kísérletek, robbantás ‒ egész napos program
A sátoron kívül zajlik, a BBTE Fizika Kar és az EmpirX Egyesület szervezésében.

13.20
A közösségépítés művészete ‒ Hogyan használják a romániai nonprofit szervezetek a Facebook-oldalakat?
Erőss Lóránt (elnök, Marketeam)

13.45
Az ideális marketinges profilja ‒ Marketingpozíció követelményei a romániai vállaltoknál Dócz Henrietta, Jakab Beáta, Kardos Kinga, Székely Magdolna (BBTE‒KGTK, Marketeam)

14.05
Elektronikus kereskedelem a népművészetben
Kállai Emánuel (Sapientia ‒ EMTE, Csíkszereda)

14.30
ARTHAS: „Tusványosi kísértések” ‒ kalandjáték
A régi Tusványos életképei a kiterjesztett valóságban
Simon Károly (BBTE, Matematika‒Informatika Kar)

Technikai részletek és információk az Erdély Café sátorban.

15.00
MBAs and Success
Christopher Ball (professzor, Quinnipiac-i Egyetem, AEÁ)

16.00
Ingatlanfejlesztés 2012-ben, KKV nézőpontból
Székely Ádám (ügyvezető igazgató, InfoGroup ‒ Ingatlanfejlesztő Cégcsoport)

17.00
Székelyföld és a globalizáció
Kolumbán Gábor (oktató, MÜTF)

20.00
Pálinkakóstoló

00.00
Élő zene koncert, utána buli
Face Today, Transylvania Rock Band

JÚLIUS 27., PÉNTEK

11.30
Eckstein-Kovács Péter előadása

12.00
Valóságjáték ‒ egész napos program
A sátoron kívül zajlik, a BBTE szervezésében.

Kukoricakeményítős kísérletek, vízen járás ‒ egész napos program
A sátoron kívül zajlik, a BBTE Fizika Kar és az EmpirX Egyesület szervezésében.

13.00
Diákképviselet és hallgatói önkormányzatiság, valamint diákszervezeti munka ‒ kerekasztal-beszélgetés
Csiszér Albert (elnök, KGK)
Talpas Botond (elnök, KMDSZ)
Végh Gergely (elnök, KHÖK Sapientia ‒ EMTE)

14.00
Brainstorming: innovatív vállalkozások
Karácsony Zsolt (alelnök, Junior Business Club)

15.00
Kicsavart üzleti modellek
Farkas Levente (alapító, Marketingiskola.ro)

15.30
Robotika
A sátoron kívül zajlik, a BBTE, Matematika‒Informatika Kar szervezésében.

16.30
A brand mint sztori
Makkai Bence (kreatív igazgató, AMM Design)

18.00
Eredményhirdetés ‒ díjkiosztó
ARTHAS: „Tusványosi kísértések” kalandjáték

00:00
Élő zene koncert, utána buli
Balance koncert

JÚLIUS 28., SZOMBAT

13.30
Egyetemisták jövőképe és gazdasági helyzete a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán
Balázs Annamária, Csiszér Albert (BBTE, KBTK)

14.00
Az egyházi ingatlanok visszaszolgáltatásának állása
Holló László (elnök, Erdélyi Római Katolikus Státus Alapítvány)

15.00
12 hónap, 12 vállalkozó. A vállalkozói élet

16.00
A pénzteremtés új módja. A jegybank árnyékában ‒ Banai Ádám előadása

17.00
A magyar pipa
Kádár János (dohány- és pipakereskedő)

18.00
Programzárás

00.00
Élő zene koncert, utána buli
Orpheusz koncert
________________________________________

KESKENY ÚT SÁTOR

JÚLIUS 25., SZERDA

10.30
Hangoló Márai Sándor gondolataival

11.30
Lelki táplálkozás

12.00
Világvége lesz? – Az utolsó idők jelei ‒ Raff Róbert előadása

Megjegyzés: Világvége esetén az előadás elmarad.

16.00
Élményszínház

18.00
Gitárest

19.00
Filmvetítés: Az utolsó idők eseményei (The Final events of Bible Prophecy)

20.30
Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

10.30
Hangoló Márai Sándor gondolataival

11.30
Lelki táplálkozás

12.00
A hit az valami más ‒ Ruszka Sándor előadása

16.00
Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

18.00
Gitárest

19.00
Filmvetítés: Túl jó nő a csajom (She´s Out of My League, 2010)

20.30
Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

JÚLIUS 27., PÉNTEK

10.30
Hangoló Márai Sándor gondolataival

11.30
Lelki táplálkozás

12.00
Terhesség vagy áldás ‒ Beke Boróka előadása

16.00
Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

18.00
Gitárest

19.00
Filmvetítés: Kismamának áll a világ (Labor Pains, 2009)

20.30
Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

JÚLIUS 28., SZOMBAT

10.00
Hangoló Márai Sándor gondolataival

11.30
Lelki táplálkozás

12.00
Élményszínház

16.00
Sátorzáró
________________________________________

CSAKEGY‒JUVENTUS SÁTOR

JÚLIUS 24., KEDD

15.00
Szabadprogramok, folyamatos ingyenes mérések (számítógépes talpfelmérések, szűrővizsgálatok)

17.00
Intimtorna nőknek és férfiaknak
Kelemen Zsófia (gyógytornász, Csíkszereda)

JÚLIUS 25., SZERDA

11.00
Ébresztő Zsófival

12.00
Szabadprogramok, folyamatos ingyenes mérések (számítógépes talpfelmérések, szűrővizsgálatok)

16.00
Mit tesz a szülővel a gyermek és a gyermek a szülővel...
Varró Éva (pszichológus, Csíkszereda)

17.00
Zumba felnőtteknek
Ábrahám Emőke (zumba-fitnesz oktató, Csíkszereda)

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

11.00
Ébresztő Zsófival

12.00
Szabadprogramok, folyamatos ingyenes mérések (számítógépes talpfelmérések, szűrővizsgálatok)

16.00
Táncoktatás 5‒6 éveseknek
Páll Noémi (írtánc-oktató, Csíkszereda)

17.00
A családról, az életről ‒ beszélgetés Böjte Csabával (ferences rendi szerzetes, Dévai Szent Ferenc Alapítvány)

JÚLIUS 27., PÉNTEK

11.00
Ébresztő Zsófival

12.00
Szabadprogramok, folyamatos ingyenes mérések (számítógépes talpfelmérések, szűrővizsgálatok)

15.00
Gyerekzumba
Ábrahám Emőke (zumba-fitnesz oktató, Csíkszereda)

16.00
Felkészülni és szülni. Pár szóban az Aranyóráról
Vitos Mária (szülésznő, Csíkszereda)

17.00
A szoptatás védelem, kapcsolat, biztonság, táplálék és szabadság
Bruncsák Anna (szoptatási tanácsadó, La Leche Liga, Nagyvárad)

JÚLIUS 28., SZOMBAT

11.00
Ébresztő Zsófival

12.00
Szabadprogramok, folyamatos ingyenes mérések (számítógépes talpfelmérések, szűrővizsgálatok)

16.00
Párkapcsolati kommunikáció, avagy biztos, hogy egy nyelvet beszélünk?
Beke Csilla-Boglárka (gyógypedagógus, a FER baba-mama-pap klub társvezetője, Sepsiszentgyörgy)

17.00
Az érzelmi intelligencia fejlesztése felnőtt korban
Kádár Annamária (pszichológus, egyetemi adjunktus, Marosvásárhely)
________________________________________

ERDÉLYI MENTŐCSOPORT

JÚLIUS 25., SZERDA
14.00
Bemutatkozik a csapat

15.00 ‒ 17.00
Elsősegélynyújtás alapfokon

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK

14.00 ‒ 17.00
Vízi-mentési bemutató

JÚLIUS 27., PÉNTEK

14.00 ‒ 17.00
Mentőkutyás bemutató

(a programot az erdely.ma hírportálról vettük át)